Basından
:
Esenyurt Eskule Alışveriş Merkezi Açılıyor.

 

Gelişen ve günden güne büyüyen Esenyurt'ta birbiri ardına yükselen vizyon projelerinin başında gelen ve ilçenin ilk ve tek alışveriş merkezi özelliğine sahip olan Eskule Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi, 12 Kasım Cuma günü kapılarını bölge halkına açıyor.

Bir süre önce Esenyurt Belediye Başkanı Necmi KADIOĞLU tarafından 650 araçlık otoparkı hizmete açılan Esenyurt'un vizyon projesi Eskule Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi, kurban bayramı öncesinde bölge halkına merhaba diyecek. Son sistem teknolojik iç dizaynı ile göz kamaştıran ESKULE AVM, Mat İnşaat, Mega ve Yirikler İnşaat ortaklığı ile inşa edildi. Esenyurt Meydanında Avcılar- Beylikdüzü- Bahçeşehir ve Hadımköy yollarının kesiştiği yerde TEM'e 2 dakika, E-5'e 6 dakika mesafede yer alan Eskule AVM, Türkiye ve İstanbul'un saat kule konseptli ilk AVM'si olma özelliğine de sahip.

Toplam 20 kata sahip Eskule AVM'de 6 Kat AVM, her bir katında 4-7 ofis dairesi olmak üzere 10 kat İş Merkezi, 650 araçlık 4 kat ücretsiz kapalı otopark bulunuyor. Eskule AVM, 15.000 m2 AVM, 7.000 m2 İş Merkezi, 13.000 m2 Kapalı otopark olmak üzere Toplam 35.000 m2 kapalı alanında projelendirildi.

Eskule AVM'nin ortaklarından Mega İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Başkan, 12 Kasım'da açılışı gerçekleştirilecek olan projenin detayları hakkında bilgiler verdi. Esenyurt'un modern projelerle İstanbul'un en hızlı gelişen ilçesi olduğunu vurgulayan Seyfettin Başkan, "Eskule AVM'nin genel konsepti çocuk -aile ve gençlik üzerine kurulmuş olup ilçemizin bu konudaki büyük eksikliğinin Eskule AVM'nin açılması ile giderileceğini düşünüyoruz. İlçemizde aileler gün içinde ve akşam iş dönüşü çocukları ile sosyal hayatız zenginliklerini paylaşabilecekleri kapalı alan sıkıntısını sürekli yaşamaktaydılar. Eskule ile bu eksiklik ortadan kalkmış olacak. Eskule AVM'de yaklaşık 1.100 m2 alanda Türkiye'nin bu konuda öncülerinden Star Park tarafından kurulan lunaparkta; çarpışan otosundan, atlıkarıncasına- dönme dolabından gondoluna kadar hiçbir şey atlanmadı. Çocuklu aileler AVM kalabalığına girmeden kendileri için ayrılmış bu özel katta çocuklarının eğlencesine ortak olacaklar, yaklaşık 550 m2 alanda kurulan Türkiye'nin ilk oyuncak marketi Hayal Dünyası'nda bütçelerine uygun oyuncaklara gönül rahatlığı ile ulaşırken, Zeyland giyimden eksikliklerini tamamlayabilecekler." diye konuştu.

Gençlerimiz modern yaşama kavuşuyor Modern yaşam merkezlerinin eksikliğinden dolayı bölgede yaşayan gençlerin kahve köşelerinden zaman kaybettiğini ifade eden Başkan, "Yarınlarımızın teminatı gençler boş zamanlarını hep yıllarca karanlık izbe yerlerde geçirdiler. Eskule AVM bu soruna da kendi içinde çözüm olacak. AVM içinde 2. Katta tamamen Eskule meydanına hakim manzara içinde nezih bir ortamda çay- kahve içip sohbet etme imkanı bulurken aynı alan içerisinde kurgulanan Bowling, bilardo, langırt, dart gibi oyunlarla eğlencenin doruğuna çıkıp, 5D sinema ile boyut değiştirmenin mutluluğunu yakalayacaklar" dedi.

 

15.000 m2 kapalı alana sahip Alışveriş Merkezinin; yaklaşık 10.000 m2 kiralanabilir alanda 73 Mağaza olarak shopmix planlaması yapıldığını belirten Başkan, "Bu planlama tamamen halkımızın ihtiyaçlarını ergonomik olarak karşılayabilmesi üzerine gerçekleştirilmiş ve mağaza karması kurulurken buna özen gösterilmiştir" şeklinde konuştu.

Seçkin markalar Eskule AVM ‘de Market Onur Grubu (1.492 m2) Elektronik market Teknosa (300 m2) Çocuk oyun alanı Star Park (1100 m2) Oyuncak market Hayal Dünyası Oyuncak (550 m2), Ayakkabı Polaris- Derigo-Kinetix- Slazenger v.b. 8 Line Bowling (King Bowling) 5D Sinema, Kuyum (Altınbaş) Yiyecek- İçecek (Burger King, Cızbız Köfte, Kumpir Box, Kara Fırın, Bereket Döner -İskender, Caffee Keyff v.b.) Teksil markaları (Daniel Hechter, Sevenhill, Zeyland, Kappa, DVC Altınyıldız, Tiffany, Hermark's, Rodrigo Jean, Clark Men, MF1 Sport, Ricco Weroo, Daniella Lopez, Fashion Mix, Loya iç giyim v.b.) İletişim, Kozmetik, Optik, Bijuteri, Kuru temizleme-Terzi v.b. sektörler yer almıştır.

11.11.2010
:
yönetim kurulu

gazete haber

03.02.2017
:

03.02.2017
E-BÜLTEN
Kampanyalar, Duyurular ve diğer gelişmelerden haberdar olmak için E-Posta listemize kayıt olabilirsiniz.
Copyright 2011 ESKULE AVM.COM Tüm Hakları Gizlidir.